Diagnostika klenby chodidla

Pomocí testovacího přístroje zjistíme během 15 sekund vzor kroku, stanovíme typ chodidla a zjistíme kategorii vložky nebo boty, popřípadě doporučíme vhodnou korekci obuvi.
Vibrační plošina
Vibrační posilovací stroj neboli vibrační plošina je nedílnou součástí wellness studií, rehabilitačních a relaxačních center. Jejich oblíbenost v posledních letech vzrostla hlavně kvůli výborným výsledkům při formování postavy. Cvičení na vibračních plošinách je velmi snadné a stačí jen pár minut denně. Hlavní princip vibračních plošin spočívá ve vychýlení těžiště a k opětovné stabilitě je třeba aktivovat různé svaly. Proto je toto cvičení vhodné k zapojení stabilizace hlubokých zádových svalů při problémech v různých částech páteře, poúrazových stavů a v neposlední řadě k nastartování sportovní zátěže. Čím větší a rychlejší vibrace nastavíme, tím je větší nestabilita. Jednotlivými cviky posilujete hlavně určitou skupinu svalů. Velmi účinné cviky jsou na stehna, boky, hýždě, břicho, ale i na prsní svalstvo, bicepsy a lýtka. Před tréninkem vypijte alespoň 300 ml tekutiny (nejlépe sportovního nápoje). Trénink se doporučuje 3x týdně a to s přestávkou 48 hodin (Po, St, Pá). Každý trénink provádějte nejméně 5 krát, než zvýšíte intenzitu.
Celulitida.
Z vibrační plošiny se cvičení přenáší nejen na svaly. Trénink rozpohybuje hmotu pod kůží (svaly, tekutiny, tuky). Pokožka se střídavě napíná a uvolňuje. Rychle se zvýší prokrvení, průchod lymfy, uvolní se kolagenní vlákna. Při současném spalování tuků tato jedinečná kombinace znamená jediné: celulitida mizí.
Kdy je vhodné použití vibrační plošiny:
– tvarování a zpevňování postavy
– odbourávání celulitidy
– posilování
– masáž
– relaxace
10 minut na Vibrační plošině je srovnatelné s 1-1,5 hod. běžného cvičení !
Kontraindikace:
- umělé končetiny, akutní kýla, onemocnění plotének, spondylolysis ,těžká cukrovka ,epilepsie
- šrouby nebo destičky (zlomeniny)
- nitroděložní tělíska, kardiostimulátor
- těhotenství, kojení, By-pass, nádory
- trombóza, čerstvá poranění
