Klasická masáž:
je orientovaná na průběh svalů a fascií, provádí se větším tlakem. Není vhodná ihned po zátěži, zpomaluje totiž regeneraci.Sportovní masáž
má za úkol připravit a prohřát svaly před i během sportovního výkonu. Masáž se provádí rychle a silou.Relaxační masáž
se provádí malým tlakem a pomalu, aby svaly zregenerovaly a uvolnily se.Medová masáž :
medový peeling-masáž teplým medem + zábal- medové mlékoČokoládová masáž:
čokoládový peeling-masáž teplou čokoládou- čokoládový olej nebo čokoládové mlékoKokosová masáž:
kokosový peeling- masáž kokosovým olejem- kokosové máslo s vanilkouReflexní masáž:
tlakovou masáží reflexních bodů na těle ovlivňujeme funkci svalů i orgánů.Lymfatická masáž:
Jde o speciální speciální masážní technika, která podporuje drenáž tkání a urychluje průtok lymfy lymfatickým řečištěm. Nabízíme ruční nebo přístrojovou.Jak funguje lymfatický systém.Lymfatický systém jetvořen sítí jemných cév které zprostředkovávají spojení mezi tepnami a žílami krevního oběhu. Lymfa vzniká z tkáňového moku, který omývá mezibuněčné prostory. Za 24 hodin vznikne v lidském těle asi 2,5 litru lymfy, která se sbírá se do mízních vlásečnic (kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do hlavního mízovodu- tzv. ductus thoracicus, který odvádí lymfu z většiny těla do žilního systému napojením na levou jugulární žílu. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu a není poháněna pumpou (jako například krevní oběh srdcem). Pohyb lymfy mezi tepenným a žilním koncem krevního oběhu je umožněn jednak tlakovým rozdílem mezi tepnou a žilou, nasávání podtlakem v hrudním koši při dýchání a také činností svalů, které svými stahy lymfu posunují ve tkáni a mízních cestách.Základem lymfy je voda. Ve tkáni se dodané suroviny spotřebují a odpadní produkty výměny látek se opět dostávají do lymfy.Zpomalení toku lymfy, například dlouhodobou imobilizací v důsledku upoutání na lůžko, má za následek hromadění tekutiny ve tkáních a vznikají tak otoky. Dlouhodobé setrvání mízy v mezibuněčných prostorách má pak za následek ukládání odpadových látek a látek bílkovinné povahy v těchto místech a zvětšování objemu tkáně, tedy trvalé otoky spojené s bolestivým napětím a změnou barvy pokožky. Hromaděním tuku a lymfy látek mimo jiné vzniká i tzv. pomerančová kůže, tedy celulitida.Masáž lávovými kameny:
- stimulace krevního oběhu a lymfatického systému
- hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
- prohřátí celého těla
- detoxikace organismu
- vyrovnání energie v těle
Skořicové zábaly
Použitý Lymfatický přístroj: Pneuven Eco-vuk
Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou (a také křečovými žilami a popraskanými žilkami)
Historie:
Metoda byla vyvinuta v USA, kde se také nejvíce používala a kde již více než 20 let patří ke standartní nabídce služeb všech dobrých kosmetických salónů. Ze Spojených států se rozšířila přes Střední a Jižní Ameriku a zvlášť dobře se ujala v Asii a Austrálii.
V západní a střední Evropě se tato metoda poprvé objevila koncem sedmdesátých let.
Přípravná fáze – nanášení krému
Vlastní terapie – tlaková bandáž
K metodě používáme jen speciální značkové krémy, které obsahují aktivní látky, jako jsou výtažky ze zázvoru, lískového oříšku, skořicový olej. Speciálním krémem je Lipoaminocel pro štěpení tuků, obsahující výtažky z břečťanu, L-karnitin, kofein a retinol.
Krém má 2 úlohy :
- zlepšit buněčný metabolismus – spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků
- podpořit krevní oběh a tak simulovat odvod toxických látek a zplodin procesu látkové výměny
Celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně.
Skořicový krém sám o sobě nemůže způsobit úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu kůže. Je třeba aby toxiny a odpadní látky uvolněné z buněk byly také odvedeny systémem, který je k tomu určený.
Toto zajištuje druhá fáze techniky – bandáž.
Provádí se pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárust vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z oganismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních. Doporučujeme proto v den procedury postupne vypit 2-2,5L vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému – což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skořicový zábal, při kontrolovaném příjmu 2-2,5 l tekutin denně, lze po každé proceduře očekávat velmi znatelné úbytky na objemu (několik centimetrů).
Délka jedné procedury :
60min + 5-10min na zavíjení a odstraňování zábalu
Délka celé kůry :
10 procedur (hůře reagující případy až 20), zpočátku 2-3x týdně, pak alespoň 1x týdně
Následná péče:
Po úspěšné kůře doporučujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledků, příp. anticelulitikum k domácí péči.